2017 yılında sağlıklı atıştırmalıklara alternatif olarak daha çok hayatımıza katmaya karar verdiğimiz ve o günlerde sirke ve limonla kurulumunu denediğimiz turşu ile başladı serüvenimiz. 

 Aradan yıllar geçtikçe, hayatın bize getirdikleriyle öğrendik ki aslında bağırsaklarımız birinci beynimiz oluvermiş.  Peki ne yapabiliriz de hem bağırsaklarımız, hem bedenimiz hem de ruhumuz için daha sağlıklı bir yaşam sürebiliriz diye düşündüğümüzde aslında hiç aklımızda olmayan bir yola girdik. Fermantasyon gerçeği bizi tüm ihtişamıyla karşıladı. Fermantasyonun sadece klasik bir saklama tekniği olmadığını ve fermente edilen gıdaların vitamin ve mineral değerlerinin arttığını, içerisinde yaşayan iyi ve probiyotik bakterilerin yani bu canlı mikroorganizmaların her geçen gün sağlığımızı daha da iyiye götürmek üzere kendilerini parçalayarak vücudumuz ve ruhumuz için çok değerli besin kaynakları olduklarını gördük. Fermente gıdaların,  yıllar içindeki değişimi ve ihtiyacı, bağırsak ve beyin sağlığı arasındaki muhteşem bağlantı bize bu yol da ilerlememiz gerektiğini gösterdi. Aldığımız çeşitli eğitimler, katıldığımız çeşitli kurslar sonrasında bir seneye yakın denemeler yaparak, ortaya bugünkü ürünlerimizi çıkarttık. İlaçsız, doğal tarımla üretilen sebze-meyvelerimizle çeşitli baharatları birleştirerek artık yepyeni ve şifa dolu artizan ürünlerimizle karşınızdayız.

 Biz istedik ki vücudumuzla iş birliği yapıp, ona ve kendimize en iyi şekilde bakalım; ama bunu yaparken tek başımıza olmayacağını görüp, sizlerle bu yolculuğa birlikte devam edelim istedik. 

 Umarız özenle hazırladığımız her bir ürünü bizim gibi keyifle tüketir, çevrenizle paylaşır ve olumlu etkilerini her gün kendinizde deneyimlersiniz. Ayrıca, bilmenizi isteriz ki bunlar sadece başlangıç, ilerleyen günlerde sağlığımızı ve hayat kalitemizi arttıran farklı fermente gıdalarla sizleri de tanıştırmaya devam edeceğiz. 

– L & L